Dr. Servet Karayün

Placeholder

İplerle Yüz Germe

Dr. Servet Karayün | 05-07-2014

İlerleyen yaş ile birlikte cildin elastikiyetini kaybetmesi ve yerçekiminin etkisine bağlı olarak yüzümüzde sarkmalar meydana gelmektedir. Yüzümüzdeki bu sarkma ve yaşlılık etkilerini ortadan kaldırmak için Estetik Cerrahide botox, dolgu, peeling, dermabrazyon, yağ enjeksiyonu, lazer tedavileri, radyofrekans gibi pek çok yöntem mevcuttur. Ancak tüm bu yöntemler sorunu tam olarak düzeltemezler ve etkileri geçicidir. Yüz cildindeki sarkmanın en etkili çözümü tabii ki face lift olarak adlandırdığımız yüz germe ameliyatlarıdır. Yüz germe ameliyatlarının sorunu kökten çözücü bu özelliğine karşın özellikle ülkemizde pek çok hasta çeşitli sebeplerden dolayı bu operasyondan kaçınmakta ve daha basit yöntemlerle bu sürecin hafifletilmesi veya düzeltilmesini istemektedirler. İşte bu noktada özel geliştirilmiş dikiş malzemeleri ve askılama aparatları kullanılarak yüzün sarkan bölümlerinin gerdirilmesi, yukarıya askılanması yöntemi ortaya çıkmıştır.

Placeholder

Kimyasal Peeling Uygulamasi

Dr. Servet Karayün | 25-03-2014

Cildinizin üst tabakasına uygulanan kimyasal maddelerin bu tabakayı tahrip ederek, yüzeyde yanık oluşturulması işlemidir. Bu sayede cildin yıpranmış yada hasarlı olan üst tabakası arınmaya başlar ve alttan hasarsız cildin çıkması sağlanır. Uygulama sonrasında ciltte kızarıklıklar, beyazlanmalar, gerginlik hissi görülebilir. Cildinizin iyileşme sürecinde çok hassas bir deri yapısı ortaya çıkar, bu sebeple iyileşme süreci içerisinde kolayca tahriş olabileceği için ovuşturmak, kaşımak, sürtünme ve benzeri durumlardan kaçınınız. Aynı zamanda, hangi mevsimde olursanız olun hem fiziki hem de kimyasal koruyucular kullanmanız zorunludur.

Placeholder

Botoks Nedir?

Dr.Servet Karayün | 26-02-2014

Uzun yıllardan beri tıpta çeşitli nedenlerle kullanılmakta olan botoksun son 5-6 yıldır estetik amaçla kullanılmaya başlanması, güzelleşmek isteyen ve yılların yüze kattığı olumsuz etkilerden kurtulmak amacıyla bir ameliyatı göze alamayanlar için iyi bir alternatif olmuştur. Botoks ilgili sık sorulan bazı soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

Placeholder

Lazer ile Leke Tedavisi

Dr.Servet Karayün | 19-02-2014

İnsan cildinde çeşitli etkenlerden dolayı farklı lekeler meydana gelmektedir.Cilt renginden daha koyu şekilde oluşan bu lekeler yaşamımızı tehdit etmemekle birlikte bir takım kozmetik problemlere sebep olmakta, hatta bazı kişilerin sosyal yaşamını da etkileyebilen bir takım psikolojik problemlere yol açabilmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte leke tedavisinde bir çok lazer kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde bu amaçla kullanılan en yaygın lazer türü Q-Switch Nd:YAG Lazer'lerdir.

Placeholder

Bolgesel Zayiflama Yontemleri

Dr.Servet Karayün | 16-02-2014

Vücudumuzun belirli bölgelerinde biriken, diyet ve sporla azaltamadığımız yağları yok etmek için gün geçtikçe yeni yöntemler geliştiriliyor. Diyet uygulayıp dikkatli beslensek de, spor yapsak da vücudumuzun bazı bölgelerini bir türlü inceltemeyiz. Karındaki yağlanma, kalçalardaki fazla yağlar, üst bacaklardaki yağlanma, bel bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmak özellikle zordur. Bu gibi durumlarda devreye bölgesel zayıflama yöntemleri girer.

Placeholder

Lazer Epilasyon

Dr.Servet Karayün | 15-02-2014

Lazer, tek dalga boylu yoğunlaştırılmış ışık olarak tarif edilebilir. Belirli dalga boylarındaki lazer ışınları koyu renkli maddeler tarafından absorbe edilerek ısı enerjisine dönüştürülürler. Bu enerji tıp alanında 40 yılı aşkın bir süredir güvenle kullanılmaktadır. Lazer epilasyonda prensip, kıl folikülünde yerleşmiş bulunan melanin adı verilen renk maddesinin lazer ışığı tarafından tutularak ısıya dönüşmesini sağlamak daha sonra da ortaya çıkan bu ısı enerjisi ile kıl folikülünü tahrip etmektir. (Bu sırada ortaya çıkan ısı kıl kökü hücresini tahrip eder. Tüylerdeki melanin cilttekine göre daha konsantredir. Bu da cildin zarar görmesini önler. )