Dr. Servet Karayün

Dr. Servet Karayün'e Sorun

Karboksiterapi Nedir?

Karbondioksit gazının tedavi amaçlı derialtına enjekte edilmesi yöntemidir. Karbondioksit gazı doğal bir damar genişleticidir ve uygulandığı bölgede kan akımını ve dolaşımını hızlandırıcı özellikleri vardır. Uygulandığı bölgede kılcal damar oluşumunu artırdığı ve normalde aktif olmayan birçok küçük kılcal damar ve lenfatiklerin fonksiyonel olarak devreye girdiği ve bölgenin oksijenizasyonunu artırdığı da tespit edilmiştir.

Karboksiterapi Kullanım Alanları

Selülit
Cilt sarkmaları
Lokalize yağ yıkımı
Liposuction öncesi ve sonrasında
Skar dokularının giderilmesi
Çatlakların giderilmesi
Diabetik ülserlerde

Karboksiterapi Nasıl Uygulanır?

Karboksiterapi, bu maksat için üretilmiş cihazlar ile, bir hortumun ucunda yer alan çok küçük bir iğne vasıtası ile karbondioksit gazının cilt altına uygulanması ile gerçekleştirilir. Uygulanacak alana göre seans süresi 5- 30 dk arasında değişmektedir. Uygulanacak amaç ve bölgeye göre de değişkenlik göstermekle beraber genelde haftada 1-2 kez 5-10 seans uygulanır.

Karboksiterapinin Yan Etkileri Nelerdir?

Ciddi bir yan etkisi olmayan bu tedavinin eğer oluşacak olursa da tüm yan etkileri geçicidir. Uygulama sonrası oluşabilecek yan etkiler;

Uygulanan bölgede kızarıklık, morarma
Uygulama sırasında ve sonrasında hafif ağrı
Uygulama sonrasında şişkinlik hissi

Yukarıda sayılan tüm etkilerin oluşma ihtimali çok düşük ve tamamıyla geçicidir.

Karboksiterapi Kimlere Yapılmaz?

Hamile ve emziren kişilere
Tümoral bir kitlesi veya kanser olan kişilerde
Ciddi solunum sıkıntısı ve problemleri olanlarda
Kalp rahatsızlığı olanlarda
Epilepsi veya migren gibi nörolojik rahatsızlığı olanlarda
Ağrı eşiği çok düşük olan kişilerde

Dr. Servet Karayün'e Sorun


İlgili Yazılar

Bolgesel Zayiflama Yontemleri

Vücudumuzun belirli bölgelerinde biriken, diyet ve sporla azaltamadığımız yağları yok etmek için gün geçtikçe yeni yöntemler geliştiriliyor. Diyet uygulayıp dikkatli beslensek de, spor yapsak da vücudumuzun bazı bölgelerini bir türlü inceltemeyiz. Karındaki yağlanma, kalçalardaki fazla yağlar, üst bacaklardaki yağlanma, bel bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmak özellikle zordur. Bu gibi durumlarda devreye bölgesel zayıflama yöntemleri girer.

-->> Devamını Oku