Dr. Servet Karayün

Dr. Servet Karayün'e Sorun

ThermiTight ( ThermiLift ) Nedir ?

ThermiTight; ThermiRF sisteminin ameliyatsız boyun ve yüz germe alanlarında dünya çapında sıklıkla kullanılan ısı kontrollü kanüllü RF (Radyofrekans) prosedürüdür. Açılımı “Thermistor-controlled subdermal skin tightening” yani Türkçe ifadesi ile: “Isı Kontrollü Kanülle Deri Altı Cilt Sıkılaştırma” işlemidir.

ThermiTight Nasıl Uygulanır?

Cilt altına lokal anestezi uygulanması ile hasta işleme hazırlanır. Lokal anestezi sebebiyle uygulama esnasında herhangi bir acı / ağrı hissedilmez. Hastanın ilgili uygulama bölgesinin uyuşmasını takiben, cilt altı ve cilt üstü ısı kontrolünün hekim tarafından ayarlanabilmesi ve takip edilmesini sağlayan özel termal kamera ve monitörler eşliğinde ısı kontrollü radyofrekans kanülleri cilt altı dokulara uygulanır. Bu noktada önemli olan, hastanın cilt yapısının, bölgedeki sarkma düzeyinin ve yağ oranının analizinin doğru yapılması ve ThermiLift ısı kontrol sisteminin hastanın özel durumuna uygun şekilde ayarlanmasıdır.

ThermiTight Isı Ayarlarında Önemli Noktalar Nelerdir?

Güvenli ve sonuç alıcı tedavinin sağlanması için; radyo frekans ısısının hastanın uygulama bölgesindeki yağ oranı ve genel cilt yapısına spesifik olarak ayarlanması gerekir. ThermiLift ısı kontrolü sistemi bu noktada devreye girer. Kişinin özel durumuna bağlı olarak hassas ısı arttırma veya azaltma yapılabildiği için tedavi tamamen güvenli ve sonuç alıcı etki gösterir.

ThermiTight Tedavisi Tamamen Güvenli midir?

Cilt altına enerji gönderen Smart Tiplerin üzerinde bulunan termostat, saniyede 12 defa ısı ölçümü yaparak ısıyı görüntüler. Doku içerisindeki ısının istenilen seviyenin üzerine çıkmasını engeller. Termal kamera ise; cildin yüzeyindeki ısıyı görüntüler. Isı haritası hem renkli olarak ekranda görüntülenir hem de dijital olarak da ekrandan okunabilir. Aynı zamanda cihaz sinir stimülatörü yardımıyla sinirlerin yerleri tespit edilir ve sinir hasarı oluşma riski ortadan kaldırılır. ThermiLift tedavisi sırasında cilt altına gönderilen ısının seviyesi ve homojenitesi tam olarak kontrol altında ve görüntülenebilir olduğundan tamamen güvenilir ve etkili bir uygulamadır.

ThermiTight Acılı / Ağrılı Bir Uygulama mıdır?

ThermiLift uygulaması sırasında lokal anesteziden yapılmaktadır. Bazı hastalar lokal anestezi uygulanması sırasında hafif bir sızı hissedebilirler. Ancak; bu acı hissi tolere edilebilecek kadar azdır. Uygulama sonrasında morarma ya da şişme gibi yaşanabilecek yan etkiler tamamen geçicidir ve uygun bakımla tamamen ortadan kaldırılır.

ThermiTight Kaç Seans Uygulanır?

ThermiTight tedavisi özellikle ameliyatsız yüz germe, ameliyatsız boyun germe ve vücuttaki gevşek olan bölgelerde ( kol, bacak içi, göbek bölgesi ) “Tek Seans“ ta kalıcı çözüm sağlamaktadır. ThermaTight’ın başarılı birçok bilimsel yayınla kanıtlanmış ve tedavisi FDA onayı almıştır.

ThermaTight Selülit ve Bölgesel Zayıflama Tedavisinde Nasıl Kullanılır?

ThermaTight Selülit ve Bölgesel Zayıflama Tedavisinde Nasıl Kullanılır?

ThermiTight uygulamasıyla kalıcı selülit tedavisi tek seansta yapılabilmektedir. Eğer hastanın selülitli alanları çok geniş ve yaygın bölgelerde ise zamanlamalar ile tedavi yapmak mümkündür.

Yüz Germe Ameliyatlarına Alternatif midir?

Yüz germe ameliyatı olmak istemeyen veya sağlık sorunları nedeniyle ameliyatın uygun olmadığı hastalarda ThermaLift yüz germe ameliyatı alternatifi olarak değerlendirilebilmektedir. Ayrıca cerrahi işlem uygulanmadığından, ameliyatlı tedavilere oranla iyileşme süreci daha hızlı ve sorunsuz geçmektedir.

Uygulamanın Etkisi Ne Zaman Görülür?

ThermiTight uygulandıktan hemen sonra sonuç göstermekle birlikte, ilerleyen zaman içerisinde etkisi giderek artmaktadır.

ThermiTight Ameliyatsız Yüz Germe Kalıcılık Süresi Nedir?

ThermiLift ameliyatsız yüz germe tedavisi düzenli bakım ile desteklendiğinde kalıcılığı birkaç sene sürmektedir.

ThermiTight Ameliyatsız Boyun Germe Kalıcılık Süresi Nedir?

ThermaLift ameliyatız boyun germe tedavisi diğer bölgelerde olduğu gibi en az 1 sene etkisi sürmektedir ve kişilerin tedaviyi desteklemeleri ile kalıcılığı artmaktadır.

ThermiTight Uygulamasında Hangi Tip Anestezi Kullanılır?

ThermiTight uygulamaları bölgesel tedavi şeklinde yapıldığından lokal anestezi alında yapılmaktadır.

ThermiTight Sisteminin Avantajları Nelerdir?

ThermiLift tedavisinde tek seanslık uygulamalarında anında etkili sonuç alınmaktadır. Ameliyatsız cilt gençleştirmenin en etkili yöntemi olan ThermiTight’ın düzenli bakımlar yapıldığında etkisi daha da artmaktadır. Bu sayede acı ve ağrı hissi yaşanmadan sağlıklı sonuçlar alınabilmektedir.

ThermiTight Uygulaması Süresi Ne Kadardır?

TermaTight uygulama süresi uygulamanın yapılacağı bölgenin büyüklüğü ile değişmekle birlikte ortalama olarak uygulama süresi bir saatten kısa sürmektedir.

ThermiTight Hangi Alanlarda Kullanılır?

  • Ameliyatsız Yüz Germe Tedavisi
  • Ameliyatsız Boyun Germe Tedavisi
  • Ameliyatsız Kol Germe Tedavisi
  • Ameliyatsız Bacak İçi Germe Tedavisi
  • Ameliyatsız Göbek Germe Tedavisi
  • Vücut Sıkılaştırma ve Kırışıklık Tedavisi
  • Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi
  • Koltuk Altı Terleme Tedavisi
Olarak birçok alanda kullanılmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Fiyatları Neye Göre Değişmektedir?

ThermaTight fiyatları belirlenmesinde bazı faktörler bulunmaktadır. Bu faktörlerin başında uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğü bulunmaktadır. Yüz bölgesine yapılan tedavi ile bacak bölgesine uygulanan tedavi ücretlendirmeleri farklı olmaktadır. Ayrıca uygulama esnasında kullanılan anestezinin miktarı ve kalitesi de ThermaLift fiyatları belirlenmesinde ki bir diğer faktördür.

Etiketler : ThermiTight , Ameliyatsız Yüz Germe , ThermiLift. Ankara.

Dr. Servet Karayün'e Sorun


İlgili Yazılar