Dr. Servet Karayün

Dr. Servet Karayün'e Sorun

Mezoterapi Nedir?

Belirlenen soruna yönelik hazırlanan ilaç karışımının özel ince mezoterapi iğneleri ile cilde enjeksiyon yöntemi ile uygulanmasıdır.

Mezoterapi Uygulama Alanları

1) Selülit Tedavisi

Selülit tedavisine yönelik hazırlanan karışımın ,özel iğnelerle vücutta tespit edilen sorunlu bölgeye belli aralıklarla ve miktarda enjekte edilmesidir.Hazırlanan karışımda selülit oluşumuna neden olan sorunlar tersine çevrilir.Kan akımını ve lenfatik dolaşımı düzenler,depolanmış birikmiş yağları azaltır,arada gerginlik ve şekil bozukluğu yapan bağ dokusunu düzeltir. Tedavi ortalama haftada bir 8-10 seans yapılır.Lenf drenaj ve çeşitli aletlerle(AWT,LPG gibi) tedavi desteklenirse başarı şansı oldukça artar.

2) Zayıflama ve Bölgesel İncelme Tedavisi

Lipolize yönelik hazırlanan karışım belli aralıklarla uygulanır.Karışım içindeki ilaçların bir kısmı lenf dolaşımını düzenler, yağ hücrelerinin yıkımını ve kandolaşımına taşınmasını ordanda yakılıp atılmasını sağlar.Ayrıca cildin elastikiyetini arttırıp sarkmasını engeller.Bu tedaviyi alan kişi mutlaka diyet yapıp bol su içmeli ve fizik aktivitesini arttirmalıdır.Haftada bir 8-10 seans yapılmaktadır.

3) Anti - Aging ve Mezolifting Tedavisi

Çevresel ve biyolojik etkilerle yıpranmış matlaşmış ve sarkmış derinin tekrar canlı ,parlak ve gergin görünümünü kazananmasına yardımcı tedavidir.Vitaminler,temel elementler,mineraller,hücre yenilenmesini arttıran anti oksidan maddeler,aminoasitler ve derinin nemini su tutarak arttıran hyaluronik asit gibi maddeler uygulanır. Bu tedavi ;Yüz ,Boyun ,Dekolte ve Ellere 2-4 hafta aralarla 3-5 seans uygulanır.


Tedavi;
a) Yüzde gerginlik artışı ve ciltteki sarkmanın belirgin şekilde azalması
b) Ciltte sıkılaşma
c) Ten renginde açılma ve parlama
d) Ciltte yıpranma ve yaşlanmayı geciktirici etki sağlar.

4) Aktif akne (sivilce) tedavisinde

Akne tedavisine yönelik mezoterapi ilaçları karıştırılıp kokteyl haline getirilir,Bu kokteyl karışım özel iğnelerle özellikle akneli bölgeye daha çok yoğun olmak koşulu ile tüm yüze milim milim uygulanır.10-20 gün arayla 3-6 seans uygulanır.Akneye yönelik başarı şansı çok olmakla birlikte anti aging tedavisindeki olumlu ve güzel etkilerde oluşur.

5) Saç dökülmesini engellemek ve canlandırmak

Mezoterapi, saç dökülmesini engellemek ve saçları canlandırmak,

6) Çatlak, skar tedavilerinde

kullanılmaktadır.

Mezoterapi Kimlere Uygulanmaz?

Gebeler ve emzirenler
Kanser hastaları
Kan pıhtılaşma sorunu olanlar
Ciddi nörolojik hastalığı olanlar

Mezoterapinin Yan Etkileri Nelerdir?

Enjeksiyon yerinde geçici morluk ve kızarmalar olabilmektedir.

Dr. Servet Karayün'e Sorun


İlgili Yazılar