Dr. Servet Karayün

Dr. Servet Karayün'e Sorun

İĞNE UCUNDAKİ GENÇLİK DALGASI ( SCARLET ) NEDİR ?

Yaşadığımız çağda insanoğlu daha iyi sosyal statülere gelmek, kendini daha rahat hissedeceği ekonomik koşullara ulaşmak adına çok çalışıp az dinlenmektedir. Stresle yüklü Yorgun, uykusuz, sağlıksız beslenen yaşam tarzına çevresel faktörler (güneş, hava kirliliği, hormonlu, katkılı gıdalar ve sigara alkol tüketimi ) genetik faktörler ve yaş unsuru eklenince genel vücut sağlığımızda olduğu gibi cildimiz ve dış görünümümüzde de olumsuz gelişmeler olmaktadır. Bu unsurlar şekil ve görüntümüzde tahribat ve çöküntülere sebep olmaktadır. Buna karşılık yaşadığımız çağda daha sağlıklı daha genç ve dinamik görünmek istenen ve beklenen bir olgudur.

Aslında kendi çıkmazını ve çelişkisini yaratan bu modern hayat ve gerçekleri bunu telafi edebilmek belki daha iyi noktalara getirebilmek için kendi çözümlerini de birlikte sunmaktadır. Yani kendi çelişkisini çözebilmek adına her gün yüzlerce binlerce araştırmalar ve çözüm yolları sunmaktadır. Bunu yaparken insanoğlunun bu yoğun ve koşturma içinde geçen hayatına ve taleplerine uygun tedavi yöntemleri çok daha hızlı gelişmektedir. Bunlar; Kısa süren, acısız veya minimal acılı, tedavi sonrası çok kısa sürede işine ve hayatına geri dönme, cerrahi olmayan, sorun ve şikayetlerini giderecek, görünür biçimde sonuç alacağı etkili tedavi yöntemleridir. Bu yöntemlerden biri de altın iğne fraksiyonel radyofrekanstır.

SCARLET’S NASIL BİR TEKNOLOJİDİR?

,

Günümüzde sunulan yüzlerce tedavi yöntemlerinden altın iğneli fraksiyonel radyofrekans ( SCARLET’S ) tekniği kolay uygulanan, sonuçları yüz güldürücü etkili bir yöntemdir. Bu teknik elektromanyetik dalga olan; saniyede 100-800 ms titreşim üreten özel tasarlanmış 2 MHz radyofrekans dalgalarıdır. Radyofrekans enerjisi üreten cihaza bağlı içinde 25 adet mikro iğne olan bir başlık bulunmaktadır. Radyofrekans enerjisi 0,5-3,5mm uzunluğa ayarlanabilen bu mikro iğneler aracılığı ile cildin yüzeyden alt tabakalarına kadar iletilebilmektedir.

NEDEN SCARLET’S ?

Kısa iyileşme süresi, çok minimal acı hissedilen uygulama olması,0,5-3,5 mm derinliğe inen mikro altın iğnelerinin geçtiği bölgenin tamamına stabil radyofrekans enerjisi verebilen piyasadaki tek sistem SCARLET’S, cildin tüm katmanlarını etkilediğinden epidermis ve dermis tabakalarındaki problemleri aynı anda tedavi edebilme imkanı sunar.

FRANKSİYONEL RADYOFREKANS ( SCARLET’S ) NASIL ETKİ EDER?

Radyofrekans enerjisi başlığın ucunda bulunan 0,5-3,5 mm arasında tedavi edilecek bölgeye göre uzunluğu ayarlanabilen, altın iğne dediğimiz 25 adet mikro iğneler aracılığı ile cildin yüzeyden derinine kadar tüm tabakalarına verilir. Cilde iletilen radyofrekans enerjisi kontrollü olarak ısı enerjisini arttırır ve ciltte kendini daha sağlıklı şekilde onaracağı mikro travmalar oluşturur. Scarlet’s e özgü olan tüm mikro iğnelerin boylu boyunca enerji yaydığı için cildin yüzeyinde epitel hücrelerde onarım ve yenilenme, orta ve alt tabakada ise mevcut elastik ve kollajen bağlarının kasılmasını arttırıp, bağ dokusunda denatürasyona sebep olarak asıl bağ dokusunu ( Kollajen ve elastik lifleri) üreten fibroblast hücrelerinin üretimini arttırır. Bu sayede yüzeyden derin tabakaya kadar cildin yenilenmesini, toparlanmasını ve sıkılaşmasını sağlar.

SCARLET’S NE İŞE YARAR, FAYDALARI NELERDİR?

Yaş ve çevresel faktörlerin etkisi ile ciltte hücresel yenilenme yavaşlar. bağ dokunun azalmasıyla sarkmalar çöküntüler, kırışıklıklar artar. Cilt mat, gevşek, sarkık ve kırışıklıkların belirginleştiği bir görünüm alır. SCARLET’S başlığında bulunan 25 adet mikro iğnelerden cilde yaydığı radyofrekans enerjisi sayesinde yüzeyde hücresel yenilenme ve onarımı orta ve alt tabakada kan akımının artmasını kollajen ve elastin liflerinin maksimum düzeyde çoğalmasını sağlar. Sorunun doğal olarak cildin kendini onarıp kendi dokusuyla çözülmesini sağlar.

SCARLET’S HANGİ SORUNLARIN TEDAVİSİNDE KULLANILIR ?

 • Sivilcelere bağlı oluşan izlerin ve çukurların tedavisi ve silikleşmesi.
 • Yüzde geniş gözenek ve düzensiz görünümün tedavisi.
 • Skar (Yara, kesi, ameliyat ve yanık )izleri tedavisi.
 • Stria ( Cilt çatlakları ) tedavisi.
 • Cilt rejuvenasyonu ( Cilt gençleştirme ve cilt yenileme )
 • Lifting ( Yüz germe )
 • Cilt Sıkılaştırma ( Elastikiyet kaybı tedavisi )
 • Yüz ve çene hatlarının belirginleştirilmesi.
 • Boyun toparlama
 • İnce kırışıklıkların tedavisi
 • Pigmente lezyon ve ciltteki matlığın tedavisi.
 • Hiperhidroz ( Aşırı terleme )tedavisi
 • Vücut sıkılaştırma
 • Kol, bacak, karın sarkmalarının giderilmesi.

FRANSİYONEL RADYOFREKANS TEDAVİSİ AĞRILI BİR UYGULAMA MIDIR?

Minimum ağrı hissedilen bir uygulamadır. Uygulamadan 20-30 dakika önce güçlü bir anestezik krem sürülüp hasta hazırlanmalıdır.

UYGULAMA SÜRESİ ve YAPILAN ATIŞ SAYISI NE KADARDIR ?

İşlem uygulanacak bölgeye göre 20-40 dakika sürmektedir. Uygulanacak bölgeye göre 750-1500 arası atış yapılır.

KAÇ SEANS YAPILIR?

Cildin ihtiyacı ve soruna bağlı olmakla birlikte birer ay aralarla 3 seans uygulanması en ideal tedavi şeklidir.

ETKİ NE ZAMAN GÖRÜLÜR?

İlk seanstan itibaren ciltte yarattığı etki etki ve fark hemen görülür. Etki kademeli olarak her seanstan sonra artar. Her uygulamanın 3-4. Ayına kadar onarım etkisi devam eder.

UYGULAMADAN SONRA YAN ETKİ OLUR MU?

Uygulama esnasında ve sonrasında hiçbir yan etki oluşmaz ve son derece güvenli bir uygulamadır. Kanama, morarma ve iğne izi kalmaz.

UYGULAMADAN SONRA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN DURUMLAR NELERDİR ?

Uygulamadan sonra 1-2 saat içinde geçen hafif kızarıklık oluşur .bunu azaltmak ve cildin daha iyi tedavi edilip sonucun en maksimum düzeye çıkarılması istendiğinden PRP ve nem maskeleri uygulanır. Cildin iyi nemlendirilmesi ve güneşten korunması önerilir.

UYGULAMA SONRASI NE ZAMAN SOSYAL YAŞAMA DÖNÜLÜR?

Tedaviden 3-4 saat sonra sosyal yaşama dönülebilir.

Etiketler : Scarlet tedavisi, Ankara.

Dr. Servet Karayün'e Sorun


İlgili Yazılar